Szkolenie na patent żeglarza jachtowego

Czym jest patent żeglarza jachtowego?

Jest to podstawowe „prawo jazdy” na jachty żaglowe. Pozwala on na pływanie jachtem żaglowym do 12m długości po akwenach śródlądowych oraz jachtami motorowodnymi do 10kW(13,6KM) . Wyjątkiem są szlaki morskie gdzie możemy prowadzić jacht z pomocniczym silnikiem mechanicznym do maksymalnie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla każdego kto ukończył 14 rok życia

Czego się nauczysz oraz dowiesz podczas szkolenia?

• sprawnego manewrowania jachtem żaglowym
• budowy jachtów żaglowych
• niezbędnej wiedzy do pływania w każdych warunkach
• locji i znaków żeglugowych
• przepisów, oznakowania statków i sygnałów dźwiękowych
• podstaw ratownictwa
• elementów meteorologii

Ile to kosztuje?

1350zł szkolenie praktyczne oraz teoretyczne

250zł egzamin (150zł uczniowie)

50 patent (25zł uczniowie)

Co otrzymujesz w cenie szkolenia?

Intensywny kurs z doświadczonym instruktorem obejmujący teorię oraz ćwiczenia praktyczne na łodzi żaglowej, podręcznik do nauki „Żeglarz jachtowy” oraz przykładowe zestawy pytań egzaminacyjnych.

Zajęcia praktyczne oraz teoretyczne odbywają się w sezonie wiosenno-jesiennym na przystani żeglarskiej Fundacji Hobbit.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na kursy wiosenne w biurze fundacji lub telefonicznie pod numerem:

790 232 097 / 604 609 504 lub biuro@fundacja-hobbit.pl