Obozy letnie

DLACZEGO WARTO POJECHAĆ Z NAMI NA OBÓZ:
1. MAMY DOŚWIADCZENIE
Trzydziestoletnie (30 lat od 16.03.1992 r) skuteczne doświadczenie w zaszczepianiu zainteresowań i pasji żeglarskiej. Wiemy czego od obozu oczekuje dzisiejsza młodzież oraz ich rodzice, dzięki czemu możemy zaoferować Wam wakacje, z których na pewno wrócicie zadowoleni!
2. PRACUJEMY BEZPIECZNIE
• Obowiązkowy sprawdzian pływacki w ubraniu, chyba że dyskretnie informujesz o braku umiejętności wtedy jesteś zwolniony ze sprawdzianu ale każde wejście na jacht związane jest z założeniem kamizelki ratunkowej.
• Nie pracujemy z osobami przypadkowymi.
• Zabezpieczenie ratunkowe i asekuracyjne – motorówki, kamizelki ratunkowe i asekuracyjne, …
• Stały nadzór pływań i prognozy pogody.
• Jasne i czytelne reguły bycia razem oraz konsekwentne ich przestrzeganie. Przykład: Źle czyniący (wulgarni i palący) przyjechali o 13.00 a o 19.00 siedzieli w busie i jechali do domu
• Sprawny i estetyczny sprzęt żeglarski, kajaki, canoe, deski SUP, deski windsurfingowe, …
• Lekarz na każdym turnusie.
• …

3. CIESZYMY SIĘ ZAUFANIEM
Od początku działalności osobom dbającą o Fundacyjne obozowe standardy jest Krzysztof Bojda z wykształcenia pedagog po Uniwersytecie Wrocławskim instruktor żeglarstwa sportowego, instruktor motorowodny, ratownik WOPR, płetwonurek, …, instruktor kajakarstwa, narciarstwa zjazdowego i snowboardu, …,

4. TRADYCYJNIE OBOZOWO W NAMIOTACH W PRZEŁAZACH NAD JEZIOREM „NIESŁYSZ”

Poniższe wymądrzanie się jest moim postrzeganiem żeglarstwa.
Biorąc pod uwagę odpowiedzialność, jaka spoczywa na nas organizatorach nie można pominąć niczego w działaniu, co istotne jest w spełnieniu obowiązku wychowawczego, jaki spoczywa na osobach podejmujących się opieki na czas trwania obozu. Żeglarstwo uczy odpowiedzialności – konsekwencją której jest świadomość tego, że „jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za to, co robimy, ale również za to, czego nie robimy”. Ktoś, kto tego nie rozumie powinien zmienić pracę i zainteresowania.

Na żeglarstwo nie tylko można, ale i trzeba patrzeć na dwa sposoby:
• atrakcyjny sposób spędzania czasu wolnego,
• istotny składnik jakości życia,
Mogą one służyć dobrej rozrywce, jak również mogą stać się drogą do wzbogacenia własnej osobowości i poznania siebie. Podstawowym celem i zadaniem obozu żeglarskiego jest:

• dostarczenie wrażeń, wyobrażeń, spostrzeżeń o otaczającym świecie, co umożliwia ukształtowanie obrazu otaczającej nas przyrody, społeczeństwa i kultury,
• rozbudzenie potrzeby poznania świata i racjonalnego w nim działania,
• ukazanie urody życia poprzez dostarczenie doznań estetycznych,
• ukazanie ogromu i złożoności otaczającego młodzież świata, co wzbogaca poczucie sensu życia.
• funkcja kompensacyjna – służy odreagowaniu fizycznego zmęczenia organizmu, znużenia psychicznego, służy regenerowaniu sił psychofizycznych organizmu,
• funkcja rozwojowa osobowości – sprzyja odreagowania rutyny, nudy, poszukiwanie iluzji emocjonalnych wrażeń,
• funkcja rozrywkowa.
W związku z tym organizacja obozów żeglarskich jest jednym z ciekawszych ogniw wychowania i edukacji młodego pokolenia gdzie w sposób naturalny przekazywane są wartości dotyczące pracy w grupie, dokładności w wykonywanej pracy, zaangażowanie w ratowanie życia ludzkiego w trudnych często niebezpiecznych sytuacjach. Powinnością organizatorów jest wprowadzenie dzieci i młodzieży w tradycję kultury marynistycznej, wyposażenie w system wartości, umiejętności i wiedzy. Mają one zapewnić swoim absolwentom wzrost poziomu aktywności, nauczyć współpracy i współdziałania w zespole, samorządności, przedsiębiorczości, szacunku do wartości wyższych i motywacji do bezinteresownych działań społecznych. Istotne jest opanowanie umiejętności do zachowań empatycznych i odrzucenie modelu życia zdominowanego przez „mieć” na rzecz „być”. Rozumienie świata i kierowanie sobą, określa kształtowanie stosunku poznawczego do rzeczywistości przyrodniczej, społecznej oraz zdolność egzystencjalną do sterowania własnym życiem, pobudzoną przez wartości.
Nadrzędnym i najważniejszym zadaniem obozu żeglarskiego jest zapewnienie jego uczestnikom kompetencji. Wyraz kompetencja pochodzi od słowa łacińskiego „competentia” i oznacza odpowiedzialność, zgodność, uprawnienie do działania, zakres wiedzy i umiejętności. Odnosi się go także do końcowych efektów uczniów, czyli rezultatów nauczania i uczenia się. Kompetencje są umiejętnościami złożonymi wyższego rzędu. Najistotniejsze kompetencje, jakie nabywa młody człowiek na obozie żeglarskim to:
• Uczenie się – rozwiązywanie problemów poznawczych i realizacyjnych, organizowanie procesu uczenia się i przyjmowanie odpowiedzialności za własne uczenie się, wykorzystywanie doświadczeń i łączenie różnych elementów wiedzy. Żeglarstwo wymaga od żeglarza wiedzy z wielu dziedzin, które w sposób nierozerwalny pozwalają człowiekowi przetrwać a nierzadko przeżyć.
• Myślenie – dostrzeganie relacji przyczynowo skutkowych i funkcjonalnych, radzenie sobie z niepewnością i złożonością zjawisk.
• Poszukiwanie – uporczywe zdobywanie, porządkowanie i wykorzystanie informacji z różnych źródeł.
• Doskonalenie się – ocena postaw i postępowania własnego i innych, elastyczne reagowanie w obliczu zmiany, poszukiwanie nowych rozwiązań i stawianie czoła przeciwnościom.
• Komunikowanie się – skuteczne porozumiewanie się, prezentowanie własnego punktu widzenia, argumentowanie i ochrona własnego zdania, gotowość wysłuchania i brania pod uwagę poglądów innych ludzi. Niełatwo jest na niewielkiej przestrzeni ograniczonej burtami jachtu poprawnie komunikować się, zwłaszcza, że często członkami załogi są osoby przypadkowe, które wnoszą wiele nowych informacji i problemów.
• Współpraca – negocjowanie i osiąganie porozumienia, podejmowanie decyzji grupowych, stosowanie procedur demokratycznych, nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów. Tylko wspólnym, dobrze skoordynowanym wysiłkiem można skutecznie dotrzeć do celu.
• Działanie – organizowanie pracy własnej i innych, opanowanie technik i narzędzi pracy, projektowanie działań i przyjmowanie odpowiedzialności za ich przebieg i wyniki.
Łatwo zauważyć, że kompetencje, jakie powinien posiadać żeglarz kładą nacisk na rozwój samodzielności i odpowiedzialności młodego człowieka, jego myślenie oraz uczenie się jak tą samodzielność czynić. Zatem do rangi najwyższych zadań współczesnych obozów żeglarskich urasta przygotowanie dzieci i młodzieży do ustawicznego kształcenia się, samoedukacji i aktywnego doskonalenia się.

Obóz windsufingowy

Obóz rekreacyjny jest obozem który pozwoli Ci zasmakować wszystkiego co u nas najlepsze. W trakcie obozu, nauczysz się podstaw żeglarstwa, zwiedzisz jezioro na kajakach oraz deskach SUP, przeżyjesz bitwę morską, pograsz w gry terenowe oraz wiele innych. Jest to najbardziej wszechstronna forma obozu jaka u nas występuje - nauczysz się naprawdę wiele. Zapisz się już dziś!

Dowiedz się więcej

Obóz poszukiwaczy skarbów i piratów

Kolonie żeglarskie organizowane są w miejscowości Przełazy nad Jeziorem Niesłysz (woj. lubuskie), woda pierwszej klasy czystości. Otaczające ośrodek lasy stwarzają uroczy krajobraz i specyficzny mikroklimat, sprzyjający leczeniu chorób płuc i serca. Dzieci mieszkać będą w trzykondygnacyjnym neorenesansowym pałacu z XIX w. Z uwagi na wędrowną formułę kolonii przewidziane jest spanie pod namiotem i pod „chmurką” przy ognisku (uzależnione od pogody).

Dowiedz się więcej

Obóz szkoleniowy

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec gravida dui ac lacus suscipit placerat. Aenean bibendum ligula ac felis gravida ultricies. Pellentesque dapibus volutpat turpis nec ullamcorper. Nunc commodo, quam at hendrerit posuere, turpis lacus pulvinar lectus, quis eleifend urna purus sed ex. Nunc sed libero aliquam, congue est tincidunt, ultrices dolor. Integer pretium lobortis mauris vitae auctor. Ut vel fermentum justo. Mauris hendrerit ornare odio sed rhoncus. Morbi non diam non eros tristique fringilla. Phasellus eget mi eget velit varius vehicula vitae in quam. Curabitur auctor lectus eu urna accumsan pulvinar. Donec ut neque dui. Donec lobortis ligula cursus velit tincidunt imperdiet. Duis egestas bibendum sem, et pellentesque enim molestie eu. Fusce a tellus at metus convallis placerat et quis lacus.

Dowiedz się więcej

Obóz regatowy

Proponujemy obóz regatowy w klasie Optymist. Optymist to jedna z najpopularniejszych jednoosobowych klas regatowych na całym świecie. Jednocześnie jest to doskonały jacht do stawiania pierwszych kroków w żeglarstwie, a zarazem wyrafinowana jednostka do rywalizacji sportowej w żeglarstwie (system rywalizacji dzieci i młodzieży zaczyna się od Optymista). Obóz ma za zadanie nauczyć prowadzenia jachtu z szczególnym uwzględnieniem specyfiki techniki regatowej oraz rywalizacji sportowej w żeglarstwie. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora.

Dowiedz się więcej

Obóz windsurfingowy

Chcesz przeżyć wyjątkowo ekscytujące wakacje szalejąc na windsurfingu? U nas nauczysz się pływać pod okiem doświadczonego instruktora i spędzisz niezapomniane dwa tygodnie w żeglarsko-windsurfingowym klimacie. Nasze 30-letnie doświadczenie, standardy, klimat na obozie, dobry sprawny sprzęt, działania dodatkowe sprawią, że będziesz do nas napewno wracać. Obóz windsurfingowy to nie tylko ciekawa zabawa, edukacja, odpoczynek czy sportowo rekreacyjna rozrywka ale również świetna okazja do nawiązania nowych ciekawych znajomości! Dzięki doświadczeniu w organizacji obozów oraz w pracy z dziećmi i młodzieżą, jako rodzic otrzymujesz pewność udanego i bezpiecznego wypoczynku swojego dziecka.

Dowiedz się więcej

Obóz rekreacyjny

Obóz rekreacyjny jest obozem który pozwoli Ci zasmakować wszystkiego co u nas najlepsze. W trakcie obozu, nauczysz się podstaw żeglarstwa, zwiedzisz jezioro na kajakach oraz deskach SUP, przeżyjesz bitwę morską, pograsz w gry terenowe oraz wiele innych. Jest to najbardziej wszechstronna forma obozu jaka u nas występuje - nauczysz się naprawdę wiele. Zapisz się już dziś!

Dowiedz się więcej
Skip to content